Renata Mizeracka
Czy Gerebowi należało wybaczyć zdradę i przyjąć go ponownie do grupy? Czy chłopiec naprawił swój błąd? Czy się zmienił?

Na te i inne pytania musiał odpowiedzieć sąd, który zgromadził się w klasach piątych tuż przed feriami zimowymi.

Czytaj więcej: Sąd nad Gerebem!
Renata Mizeracka

Każdy uczeń wie, że bajka to niewielki utwór pisany wierszem, czasami prozą i zawierający morał. Najpiękniejsze bajki pisał Ignacy Krasicki, ale i my postanowiliśmy spróbować tu swoich sił. Efektem lekcji języka polskiego poświęconej bajkom były nasze własne utwory. Okazało się, że w klasie 5a jest wielu uczniów, którzy mają nie tylko talent i dobre pomysły, ale są także pracowici jak mróweczki.

Czytaj więcej: Chcecie bajki? Oto bajka!
Renata Mizeracka
Ferie zimowe wyjątkowo sprzyjają czytaniu. Kiedy na dworze pada śnieg, jest zimno i wietrznie,  nie ma nic lepszego jak dobra książka i gorąca herbatka z cytryną. Jak powiedziała Wisława Szymborska:"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Zgadzamy się z naszą noblistką!
Czytaj więcej: Lektury na ferie
Renata Mizeracka

W niedzielę 7 stycznia klasa 4a wybrała się do Teatru Syrena na spektakl "Alicja w Krainie Czarów". Było czarodziejsko, kolorowo i choć chwilami to, co się działo na scenie, mogło wydawać się młodym widzom nieco dziwne i niezrozumiałe, to jednak z teatru każdy z nas wyszedł zadowolony. Widowisko w adaptacji Magdaleny Miklasz to propozycja nie tylko dla młodego widza.

Czytaj więcej: Niedziela w teatrze
Renata Mizeracka

7 grudnia odwiedziła nas autorka książek dla dzieci, w tym ukochanej „Dynastii Miziołków”, pani Joanna Olech. Na spotkaniu, w którym uczestniczyły klasy czwarte i piąte, dowiedzieliśmy się, jak zostać pisarzem oraz kto był pierwowzorem Kaszydła i Małego Potwora. Godzinne spotkanie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze.

Czytaj więcej: Spotkanie z panią Joanną Olech