Super User

8 stycznia mieliśmy przyjemność oglądania w Teatrze Muzycznym Roma osławiony już spektakl "Taniec wampirów", który reżyserował Cornelius Baltus - holenderski współpracownik Romana Polańskiego. Podczas trzygodzinnego przedstawienia poznaliśmy historię Alfreda zakochanego w Sarze, który wraz z profesorem Abronsiusem próbuje ją wyrwać z rąk wampira.

Po obejrzeniu musicalu wszyscy byliśmy zgodni co do tego, że warto było poświęcić niedzielne popołudnie na obejrzenie tego wyjątkowego przedstawienia. Wspaniała scenografia, która buduje nastrój grozy i tajemniczości autorstwa Borisa Kudlicka, znakomite głosy zarówno odtwórcy roli Krolocka jak i profesora Abronsiusa oraz spora dawka humoru - to niewątpliwie zalety tego widowiska.

Uwagę uczniów zwróciły także oryginalne, wyjątkowo piękne kostiumy i wampirze, przydługie zęby, które mimo wszystko nie przeszkadzały aktorom w śpiewaniu. Szkoda tylko, że problemy z dźwiękiem uniemożliwiały momentami zrozumienie słów śpiewanych przez młodych i utalentowanych aktorów. Zdaniem uczniów, mimo tego drobnego potknięcia, spektakl wart jest polecenia, gdyż jest zrobiony nie tylko z rozmachem, ale także wzrusza i bawi, a niejednokrotnie prawdziwie zachwyca.