Super User

W czwartek, 30 kwietnia na pierwszej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs polonistyczny. Pomysłodawczynią i prowadzącą go była pani Renata Mizeracka. W rywalizacji udział wzięły czteroosobowe reprezentacje obu klas czwartych.
Drużyna klasy 4a składała się z Julii, Magdy, Natalii i Tomka, natomiast do grupy z klasy 4b należeli Julia, Ola, Mateusz i Julek.
Pytania konkursowe ułożyła pani Renata, wychowawczyni 4a. Dotyczyły one materiału, który omawiany był na lekcjach języka polskiego. Polonistka pytała miedzy innymi o frazeologizmy, ortografię i obowiązujące lektury. W sumie wszystkich pytań było 70. W trakcie zmagań ujawniło się wiele emocji i zaangażowania obu drużyn. Ostatecznie konkurs wygrała, przewagą tylko jednego punktu, klasa 4b.
W nagrodę za udział i wykazanie się zdobytą wiedzą obie drużyny otrzymały podarunki rzeczowe (piórniki) oraz piątki z języka polskiego. Konkurs polonistyczny okazał się świetną zabawą. Po pierwsze uświadomił nam, jak wiele się w tym roku nauczyliśmy, a po drugie pokazał, że można ciekawie i pomysłowo prowadzić lekcję

Natalia, klasa 4a