Super User

Przed wakacjami warto jest zaopatrzyć się w dobre książki. Ponieważ często słyszę, że dzieci nie bardzo wiedzą, co czytać, postanowiliśmy podzielić się informacjami na temat tego, co wartościowe i po co trzeba koniecznie sięgnąć. Na lekcji języka polskiego proponowaliśmy innym uczniom te książki, które naszym zdaniem są porywające i które umilą najbardziej nawet deszczowe popołudnie.

Dla tych rodziców, którzy chcą polecić swoim pociechom coś wyjątkowego, zamieszczam poniższe propozycje. Stanowią one wykaz książek nominowanych do tegorocznej nagrody Dużego i Małego Donga w konkursie na "Dziecięcy Bestseller Roku" Celem konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci, ukazujących się na polskim rynku. Jury bierze pod uwagę zarówno literaturę polską, jak i przekłady, oceniając nie tylko ich walory literackie, plastyczne i merytoryczne, ale również staranność wydania. Proponowane książki są przeznaczone dla młodych a czasami nawet bardzo młodych czytelników. Nie wszystkie będą więc odpowiednie dla naszych dzieci ( np. Stanecka Z. - Basia i przedszkole)

Są jednak też wśród nich takie pozycje, które wymagają od dzieci sporej dojrzałości (np. Zusak M. - Złodziejka Książek) Na pewno warto jednak po nie sięgnąć. Nasi czwartoklasiści bowiem z jednej strony czytają już poważne książki, z drugiej zaś, jak widzę, z upodobaniem śledzą dalsze losy Kaczora Donalda